ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILAN ÖDEMELERİN İADE KOŞULLARI

GENEL:

1.Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda ödeme yaptığınız takdirde, bu ödemenin geri talep edilme hakkı bulunmamaktadır.

2.Ancak Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği 56. Madde hükümleri saklıdır. Şöyle ki;

Kuruma yazılı olarak öğretim yılı başlamadan ayrılma  talebinde bulunan öğrenci veli/vasisine, kuruma yapmış olduğu ödemelerin  yıllık ücretin yüzde onu dışındaki kısmı 30 gün içerisinde yazılı başvuruda bulunan öğrenci veli/vasisine ait banka hesabına havale/eft yolu ile  iade edilir. Bu iade işlemine air havale/eft ücretleri öğrenci veli/ vasi sine aittir.

Kuruma yazılı olarak öğretim yılı başladıktan sonra ayrılma talebinde bulunan öğrenci veli/vasisine, kuruma yapmış olduğu ödemelerin , yıllık ücretin  yüzde  onu  ile öğrencinin öğrenim gördüğü günlere göre hesaplanan miktarın dışındaki kısmı30 gün içerisinde yazılı başvuruda bulunan öğrenci veli/vasisine ait banka hesabına havale/eft yolu ile  iade edilir. Bu iade işlemine air havale/eft ücretleri öğrenci veli/ vasi sine aittir.

Öğretime başladıktan sonra ayrılan öğrencilerden alınacak ücret kurumun 1 yıllık öğrenim ücretinden fazla olamaz.

3.Öğrenci veli/vasisinin ayrılma  bildirimini yazılı olarak, şahsen ve elden yapması gerektiği kurumumuzun  iletişim bilgileri:

ŞİRKET

ADI/UNVANI: MEŞALE ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI İNŞ. SAN. VE TİC. AŞ

Adres: Ertuğrul Mah. 322 Sk. No:8/A Nilüfer/BURSA

Eposta: bilgi@kulturokullari.com

Telefon:  0224 413 25 25

Fax: 0224 413 67 44

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

4.İLGİLİ, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini İLGİLİ’den talep edebilir ve her koşulda İLGİLİ’nin borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, İLGİLİ, borcun gecikmeli ifasından dolayı KURUM’un uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

ÖDEME VE TESLİMAT

5.Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, Yapı Kredi (TR96 0006 7010 0000 0093 8851 55) bankası hesaplarımızdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz. 6.Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.